Kondisyon Bisikleti Basen Yapar mı?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kondisyon Bisikleti Basen Yapar mı?

Kondisyon bisikleti basen yapar mı, bisiklete binmenin çok faydası vardır, kasları güçlendiriyor, nefes alışını düzenliyor, aşırı kilo almayı önlüyor, eklem ve romatizmaya bağlı ağrılara da iyi geliyor. Günümüzde pek çok insan; yoğun iş temposundan, sosyal sebeplerden ve çevre düzenlemeleri gibi çeşitli sebeplerden dolayı pek bisiklete binmiyor. Halbuki bisiklete binmek kasları güçlendirir, nefes alışını düzenler, aşırı kilo alınmasını önler, kolesterol, yüksek tansiyon, eklem ve romatizma ağrıları gibi çeşitli rahatsızlıklara da iyi gelir. Bisiklet sürmek; yüzme ve yürüyüş gibi her yaşa ve her şarta uyumlu olan spor dallarından biridir.


Kondisyon bisikletinin etkileri nelerdir?


Özellikle Avrupa ülkelerinde ulaşım amaçlı olarak kullanıldığı için, trafik sorununa ve enerji tasarrufuna da çözüm getirmesi nedeniyle tüm dünyada ayrı bir öneme sahiptir. Yapılan araştırmalara göre, bisiklet kullanmanın başta stres olmak üzere; şişmanlık, bel ağrısı, metabolizmaya bağlı rahatsızlıklar ve yüksek tansiyon sorununu giderir, daha sağlıklı ve mutlu bir bireye dönüştürdüğünü ortaya çıkarmıştır. Bunların haricinde kişinin dayanıklılık gücünü artırır, stresten kurtulmasına yardımcı olur, yağ yakımı ve kilo kontrolünü sağlar, eklemleri güçlendirir, sırt, bacak, basen, kalça, karın ve kol kaslarını çalıştırır, kondisyonu artırması açısından da insan sağlığı için son derece faydalıdır.

Kondisyon bisikleti iyi bir yağ yakıcı egzersiz aletidir. Ayrıca kondisyon bisikletiyle çalışmak hem kondisyonumuzu arttırır hem de hızlı bir şekilde forma girmemizi sağlar. Kondisyon bisikletinden yeterli faydayı sağlamak için haftada en az 3 gün, her seferde en az 45 dakika 1 saat arası egzersiz yapmak gereklidir. Kondisyon bisikleti, sokakta bisiklet sürmekten çok daha yararlıdır. Çünkü kondisyon bisikleti ile egzersiz yapılan süre içinde ne kadar yağ ve karbonhidrat yaktığımızı takip edebilme seçeneğimiz mevcut. Ayrıca egzersiz boyunca nabzımızı ölçebilir ve bilinçli bir şekilde spor yapabiliriz. Vücut direnci ve metabolizmamızın hızı artar. Fazla kilolardan zamanla kurtulup daha fit bir görünüşe sahip oluruz. Kemikler ve kas yapısı kuvvetlenir. Kan basıncı kontrol altına alınır ve kolesterolün düşmesini sağlar. Tüm bunlarla beraber kişi kendini daha sağlıklı ve daha iyi hisseder böylece daha pozitif bir yaşam tarzına kavuşur.

Kondisyon Bisikleti Basen Yaparmı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Basen İnceltme

Basen İnceltme

Basen Büyütme Hareketleri

Basen Büyütme Hareketleri

Popüler İçerikler

Basen İnceltme Çayı

Basen İnceltme Çayı

Editörün Seçtiği

Basen Aldırma

Basen Aldırma

İlginizi Çekebilir

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Bisiklet Basen Yapar mı?

Bisiklet Basen Yapar mı?

Basen Eritmek İçin Yapılacaklar

Basen Eritmek İçin Yapılacaklar

Basen Eriten Diyet

Basen Eriten Diyet

Yan Basen Eritme Hareketleri

Yan Basen Eritme Hareketleri

Basen Diyeti Listesi

Basen Diyeti Listesi