Basen Eritmek İçin Yapılacaklar
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Basen Eritmek İçin Yapılacaklar

Basen Eritmek İçin Yapılacaklar hemen her bayanın hayatında ihtiyaç duyabileceği egzersiz hareketleri arasında yer alıyor. Kadınlarda en çok fazlalığın bulunduğu bu bölge sebebi ile giydiğiniz bir kıyafetin size yakışmaması gibi sorunlarla karşılaşmanız söz konusu olabiliyor. Bu bakımdan da pek çok bayanın değişik kremler kullanarak bu sorundan kurtulmaya çalıştıklarını görebiliyoruz.

Herhangi bir ek ürüne ihtiyaç duymadan basenlerinizi eritmek elbette en sağlıklı yol olacaktır. Bunun için de iyi bir beslenme ve diyet programının yanı sıra egzersiz yaparak basen bölgesinde bulunan fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Özelikle kalça ve basenlerde bulunan kasları güçlendirmek amacıyla yapılan egzersizlerin basen bölgesinde bulunan yağları yakma konusunda hız kazandırdığını görebilirsiniz.

Direnç egzersizleri basen eritmek için yapılacaklar listesinin başında yer almaktadır. Bunların içinde ağırlık çalışmalarının büyük bir etkiye sahip olduğunu görebilmek mümkündür. Ağırlık çalışmaları sayesinde kasların genişlemesini çok kolay bir şey değilmiş gibi görseniz bile bayanlar için kas genişlemesi o kadar kolay bir durum değildir. Bu sebeple de kaslarınızın güçlenmesi için yapacağınız egzersizler yağ yakımı konusunda önemli yol kat etmenize olanak sağlayacaktır.


Basen Eritmek İçin Yapılacaklar

  • Asla aç kalmanız üzerine kurulu bir diyet uygulamayın ve kendinizi asla aç bırakmayın.
  • Yağlı yiyeceklerden ve abur cuburlardan uzak durmanızı sağlayacak dengeli bir beslenme programına başlayın.
  • Psikolojik olarak kendinizi basenlerinizi eritebileceğiniz ve daha fit görüneceğiniz konusuna inandırmanız gerekiyor.
  • Egzersizi hobi olarak değil bir yaşam tarzı olarak görün ve hayatınızın her alanında egzersize yer vermeniz faydanıza olacaktır.
  • Basenleriniz inceldikten sonra hemen egzersizi ve doğru beslenme alışkanlıklarınızı terk etmeyin. Bu belki de en önemli kurallardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü genetik yatkınlığa sahip olmanız verdiğiniz gibi basen bölgelerinizdeki yağları geri almanız söz konusu olabilecektir.
  • Aletli çalışma imkânınız yoksa su dolu şişeler kullanarak da bu eksikliği giderebilmeniz mümkün olacaktır.
  • Aletli çalışmayı ya da ağırlık çalışmayı düşünmüyorsanız bile vücut ağırlığınızı kullanarak zayıflama hareketleri ve aerobik gibi çalışmalar yapabilirsiniz.
  • Egzersizlerinizin en az 20 dakika olması ve mümkün olduğunca da uzun süre yapılması gerekmektedir. Yürüyüşler için ise en az 45 dakika ayırmanız çok önemlidir.

Basen Eritmek İçin Yapılacaklar Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Yan Basen Eritme Hareketleri

Yan Basen Eritme Hareketleri

Basen Eritme Hareketleri

Basen Eritme Hareketleri

Basen İnceltme

Basen İnceltme

Popüler İçerikler

Basen Eritme

Basen Eritme

Editörün Seçtiği

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Basen Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Basen Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Basen Eriten Diyet

Basen Eriten Diyet

Bacak Eritme Hareketleri ve Teknikleri

Bacak Eritme Hareketleri ve Teknikleri

Basen Büyütme Hareketleri

Basen Büyütme Hareketleri

Kondisyon Bisikleti Basen Yapar mı?

Kondisyon Bisikleti Basen Yapar mı?