Basen Özellikleri ve Ölçüleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Basen Özellikleri ve Ölçüleri

Basen, Özellikle Türk kadınlarının korkulu rüyasından olmaktadır. Türk kadınlarının yapı şekli olarak Armut meyvesine benzediği için ve Türk kadınlarının bel kısımları ince olduğu ve belden aşağılara gidildiği zaman şişmanlamaktadır. Birçok bayan vücudunun armut şeklinde olmasından çok büyük rahatsız olmaktadırlar. Çok az birkaç kilo dahi aldıkları zaman, Türk kadınlarının direk kalça ve basen kısımlarına bu kiloları alacakları için, çok kötü bir görüntü oluşacak ve kıyafet bulmakta da zorluk çekeceklerdir.

Her Kadın 90 * 60 * 90 vücut ölçülerine sahip olmak istemektedir. Fakat bu ölçülere yaşam koşullarından kaynaklı olarak, istekleri sadece hayal olarak kalmaktadır. Birçok bayan günümüzde masa başı görev yapmaktadır. Bu yüzden hareketsizlikte eklendiği zaman, vücut hızlı bir şekilde kilo almaktadır. Yapılan araştırmalara göre sürekli oturan bir bayan, çok hızlı bir şekilde kalçaları ve de basenleri büyüme gösterecektir. Bu basen adı verilen vücutta istenmeyen bölge yana doğru genişlediği için, bayanlar tarafından hiç hoşlanmayacakları bir vücut şekillerinin oluşmasına neden olacaklardır.


Basen Selülitlerine Kesin Çözüm Arıyorsanız


Maydanoz çayı olarak bilinen bitkisel tedavi yöntemini kullanmanız gerekmektedir. Dört beş sap maydanozu bir fincanın içine koyarak 5 dakika kadar kaynamasını sağlayın. Ardından suyuna üç dört damla limon suyu sıkarak, her gün sabah ve akşam içerseniz çok kısa bir süre içerisinde selülitlerde kolayca kurtulmuş olacaksınız. Bunun yanı sıra Pilates yapmanız durumunda vücudunuz daha sıklaşacak ve çok yazın denize gireceğiniz zaman mayonuzu çekinmeden giyecek ve vücudunuzla gurur duyacaksınız.


Basen Eritmek için Evde Yapacaklarınız


Basen eritmek istiyorsanız, sizlerin de yapmanız gereken ilk başta kararlı olmanız ve de diyete girmeniz gerekmektedir. Diyet tek başına çözüm olmayacaktır. Bu yüzden yapmış olacağınız diyeti, spor ile destekleyerek daha kolayca basenlerinizden kurtulmanız mümkün olacaktır. Özellikle de basen eritici hareketleri yaparak sizler de diyetinizle birlikte daha hızlı kilo vermenizi ve baseninizin erimesini sağlamış olacaksınız. Basenlerden kurtulmak için eğer yanlış diyet yaparsanız, unutmayın ki vereceğiniz kiloları fazlasıyla almanıza neden olacaktır. Sizler de bir Uzman diyetisyen eşliğinde basen zayıflatıcı diyetler uygulayabilirsiniz. Burada unutmamanız gereken bir konu ise sizlerin basenleriniz eridiği zaman yapmış olduğunuz egzersiz hareketlerini bırakmamalı ve sürekli olarak yapmanız, sizin bir süre sonra tekrar kilo almanızı engelleyecektir.

Basenlerinden şikâyetçi olan bir bayan, mutlaka her gün en az yarım saat boyunca yürüyüş yapması gerekmektedir ve uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda Basen sorunu yaşayan bayanların mutlaka günde en az sekiz bardak, yani yaklaşık olarak iki litre dinlendirilmiş su içmeniz tavsiye edilmektedir.

Basenlerinizden şikâyetçiyseniz ve Basenlerinizi bir an önce eritmek istiyorsanız o zaman sizler de aşağıda anlatmış olduğumuz hareketleri sırasıyla mutlaka her gün yapmanız gerekmektedir. Unutmayın ki, kendinize sadece yarım saat ayırmak suretiyle istediğiniz vücut ölçülerine sahip olabilirsiniz.


Basen Eritmek için Egzersiz Hareketleri

  • Öncelikle bu hareketleri yapabilmek amacıyla, giyeceğiniz kıyafetlerin sizi sıkmaması ve bunaltmaması gerekmektedir. Bir sandalye alarak, karşınıza koyun ve sandalyenin karşısına uzanarak, bir ayağınızı sandalyenin üzerine koyun. Diğer ayağınızı havaya kaldırın. Ardından sandalyenin üzerinde var olan ayağınızın havaya kaldırarak, havada bulunan ayağınızı sandalyenin üzerine koyun.
  • Vücudunuzu dik tutarak, önce sağ ayağınızı geriye atın ve vücudunuzun esnemesini sağlayın. Ardından tekrar aynı pozisyona getirip sol ayağınızı geriye doğru atarak vücudunuzun esnemesini sağlayın.
  • Sandalyenin karşısına geçin ve ellerinizi öne doğru omuz hizasında açın ve sandalye hizasına gelecek şekilde yarım oturmaya çalışın. Oturur oturmaz hemen kalkmayın. Sandalye hizasında 5 saniye kaldıktan sonra, ayağa kalkın ve vücudunuzu esnetin.
  • Ama Basen erimesinde en etkili egzersiz yolu kesinlikle pilates olmaktadır.
Sizler de bu hareketleri yaparak ve aynı zamanda da diyet yaparsanız yaza kesinlikle Basensiz bir beden ile formda gireceksiniz.

Basen Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Basen Eritme Hareketleri

Basen Eritme Hareketleri

Bisiklet Basen Yapar mı?

Bisiklet Basen Yapar mı?

Basen Eriten Aletler Nelerdir?

Basen Eriten Aletler Nelerdir?

Basen Bölgesi Nasıl Eritilir?

Basen Bölgesi Nasıl Eritilir?

Popüler İçerikler

Basen Eriten Diyet

Basen Eriten Diyet

Editörün Seçtiği

Basen Diyeti Listesi

Basen Diyeti Listesi

Basen İnceltme

Basen İnceltme

İlginizi Çekebilir

Basen Eritme

Basen Eritme

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Kondisyon Bisikleti Basen Yapar mı?

Kondisyon Bisikleti Basen Yapar mı?

Basen ve Kalça Daraltma

Basen ve Kalça Daraltma

Bacak İnceltme Teknikleri Nedir?

Bacak İnceltme Teknikleri Nedir?

Basen Eritme Egzersizleri

Basen Eritme Egzersizleri

Basen Eriten Bitkiler Nelerdir?

Basen Eriten Bitkiler Nelerdir?