Basen Eritme Egzersizleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Basen Eritme Egzersizleri

Basen eritme egzersizleri birçok kadının yapmayı istediği fakat birkaç gün yaptıktan sonra zor gelip bıraktığı egzersizlerdir. Bu egzersizlere başlamaya karar vermeden bu basenlerden kurtulacağınıza beyninizi inandırmalısınız. Aynı zamanda sadece egzersiz yapmakla yetinmeyip basen için gerekli diyeti de yapmalısınız. Çünkü hiçbir besin tek başına zayıflatmadığı gibi hiçbir egzersiz tek başına basen eritmez. Bir taraftan basen eritme egzersizi yaparken diğer taraftan önünüze ne geliyorsa yerseniz yaptığınız egzersizin hiçbir anlamı kalmaz.

Tüm dünyada birçok kadının temel sorunlarından biri olan basen ve kalça büyüklüğü alternatif tedavi yöntemleri ile yağ yakma işlemleri uygulanmaktadır. Selülit kremleri veya zayıflama hapları ile birçok destekleyici ile basenlerinizi inceltebilirsiniz. Ama biz en doğal yöntem olan egzersizlerle basenlerinizi ideal boyutlara ulaştırmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü ilaçla yapılan tedaviler çoğu zaman süreklilik arz etmeyebilir. Doğal yöntemler her zaman daha sağlıklı olmaktadır.

Evde kendiniz uygulayabileceğiniz basen eritme egzersizlerinin dışında, yüzerek, bisiklet sürerek ve koşarak basenlerinizdeki fazla yağlardan kurtulabilirsiniz. Çoğu zaman basen büyüklüğü aşırı kilodan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle diyetinize de dikkat etmelisiniz. Yağlı besinlerden kaçınarak protein değeri yüksek olan besinleri tercih etmeniz daha fit bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu bilgilerden sonra basen eritme egzersizlerine geçelim.


Basen Eritme egzersizleri

  • Evde basen eritmek için yapacağınız ilk hareket için sırt üstü uzanın. İki ayağınızı dizlerinizle birlikte karnınıza doğru çekin ve tekrar uzatın. Bu hareketi ilk günlerde kendinizi fazla zorlamayacak kadar yapın. Çünkü hamlayabilirsiniz. İlk günlerde az yaparak ilerleyen günlerde sayısını artırabilirsiniz.
  • İkinci hareket çömelme hareketi olacaktır. İki ayağınızın arasında bir ayak yan girecek kadar boşluk bırakın ve iki elinizi yan basenlerin üzerinden kavrayın ve yavaş yavaş çömelerek tekrar doğrulun. Bu hareketi ne kadar yavaş yaparsanız basenlerin bulunduğu kasları o kadar zorlamış olursunuz. Bu zorlama da basenlerinizin erimesini sağlayacaktır.
  • Basen eritme hareketlerinden üçüncüsünde yere yan olarak uzanın. Altta kalan kolunuzla yerden destek alarak belinizi hafif yukarı doğru kaldırın. Üstteki bacağınızı kırmadan yukarı kaldırıp aşağı indirin. Burada dikkat etmeniz gereken durum diz ekleminizden kırmadan dik bir şekilde kaldırıp indirmeniz olacaktır. Bu hareket kalça sıklaştırıcı bir hareket olup yapmaya devam ettiğiniz taktirde sıkı bir kalçaya sahip olacaksınız.
  • Dördüncü hareket ise karın kaslarını sıklaştırıcı ve göbeklerdeki yağların erimesi için faydalı olan bir harekettir. Sırt üstü uzanın ve iki bacağınızı bükmeden yukarı doğru kaldırıp tekrar aşağı indirin.
  • Evde basen eritme hareketlerinden beşinci hareket ise mekik hareketine benzemektedir. Yere sırt üstü uzanın ve iki elinizi ensenizden bağlayın. Sağ ayağınızı dizinizle birlikte yukarı kaldırırken bağınızı öne doğru eğip destek verin sonra da sol ayağınızı aynı şekilde dizinizle birlikte kaldırın. Sırasıyla bir sağ bir sol dizinizi karnınıza çekerek yan göbek kaslarınızın erimesini sağlayacaksınız.
  • Altıncı harekette emekler pozisyon alın. İlk olarak sağ ayağınızı geriye doğru uzatıp yerle paralel pozisyona getirin ardından sağ ayağı indirip sol ayağı geriye doğru atarak yere doğru paralel bir konuma getirin. Bu hareketle sırt ve yan karın kaslarını eriteceksiniz.
  • Basen eritme egzersizlerinden sonuncusu ayakta yapılan bir harekettir. Ayakta dik durun ve iki ayağınızı hafif yanlara doğru açın. İki kolunuzu başınızın üzerine kaldırarak ellerinizi birbirine kenetleyin. Önce sağ tarafa doğru belinizden kırıp yana doğru eğilin sonra sol tarafa doğru yana eğilin.

Basen Eritme Egzersizleri Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Basen Aldırma

Basen Aldırma

Popüler İçerikler

Editörün Seçtiği

Basen Eriten Diyet

Basen Eriten Diyet

Basen Eritme

Basen Eritme

İlginizi Çekebilir

Basen İnceltme Çayı

Basen İnceltme Çayı

Basen Diyeti Listesi

Basen Diyeti Listesi

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Basen Estetiği Nasıl Yapılır? ve Faydaları Nelerdir?

Basen Estetiği Nasıl Yapılır? ve Faydaları Nelerdir?

Basen Eritme Diyeti Listesi

Basen Eritme Diyeti Listesi

Basen Bölgesi Nasıl Eritilir?

Basen Bölgesi Nasıl Eritilir?

Basen Eriten Aletler Nelerdir?

Basen Eriten Aletler Nelerdir?

Yan Basen Eritme Hareketleri

Yan Basen Eritme Hareketleri