Bacak Eritme Hareketleri ve Teknikleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Bacak Eritme Hareketleri ve Teknikleri

Bacak eritme teknikleri, çoğu kişi tarafından merak edilen ve denenmek isteyen yöntemlerdir. Bazı insanlar çocukluk dönemlerinden itibaren vücut yapısı gereği kalın bir bacak görünüme sahiptir. Bazıları ise çeşitli nedenlerden dolayı sonradan alınan kilolar sonucu kalın bacak yapısına bürünmüştür. Her iki durum için de kilolu bacaklar, kişilerin günlük işlerinde hantallaşmasına ve yavaşlamasına neden olmaktadır. Bu nedenle bacaklardaki fazla yağ miktarını eritmek hatta doğru antrenmanlar ile bu bölgelerde ideal miktarda kas oluşumu sağlamak yerinde olacaktır.

Bölgesel zayıflama sağlanmak isteyen kişilerde diyet programı uygulanması genellikle tavsiye edilmemektedir. Zira yemek öğünlerinde azaltmaya gitmek, zayıflatılmak istenilen bölgenin yanında diğer bölgelere de besin takviyesini yavaşlatacaktır. Bu nedenle bacak eritme sürecini düzenli egzersizler eşliğinde yürütmek kesin ve noktasal bir çözüm sağlar.

Baldır kısmını büyük ölçüde çalıştıran hareketlerden ilki, klasik oturup kalkma temeline kuruludur. Ancak klasik yöntemde daha çok baldırların arka kısmı çalışır. Bacak eritme amaçlı egzersiz yapan kişilerde ise sorunlu bölge genellikle baldır içi olmaktadır. Hareketi, baldır içine etki edecek şekilde düzenlemek için bacakları iki omuz genişliğinden biraz daha fazla açmak ve ayak uçlarını dışarıya doğru bakacak şekilde ayarlamak gerekir. Bel bölgesinde eğilme olmadan yavaşça aşağı doğru oturulur ve yine temel duruş pozisyonunda ayağa kalkılır. Her gün 12 üzerinden 2 set yapmak baldırları fazlaca yoracak ve inceltecektir.

Bacak eritmek için etkili egzersizlerden diğeri, yeni başlayanlar için duvar ya da başka bir dayanaktan destek almayı gerektirebilir. Vücudun bir süre sonra harekete alışmasının ardından duvar desteği kaldırılabilir ve daha dirençli bir egzersiz haline getirilebilir. Bu hareket için öncelikle ayakların parmak ucunda olması gerekir. Bacaklar, birbirine yapıştırılır. Bel tamamen dik olacak şekilde aşağı yukarı doğru oturulup kalkılır. Oturma sırasında denge sağlamak için ayaklar yana doğru çevrilebilir ve bacaklar arası açılabilir.

Bacak eritme yöntemlerinin genellikle ayakta yapılan hareketlerden oluşması ve bacaklara fazlaca yüklenilmesi, spora alışmamış bünyeye sahip olan kişileri zorlayabilir. Bu nedenle yeni başlayanlar için bacak kaslarını fazla zorlamayacak az yorucu egzersizler de mevcuttur. Tamamen yere uzanılarak yapılan bu harekette, kalori yakım oranı önceki hareketlere göre düşük olmasına rağmen vücudunu fazla hırpalamadan incelmek isteyen kişiler için uygun olacaktır. Egzersiz için öncelikle yere uzanmak gerekir. Ayaklar tamamen yere basma ve tüm taban yerde olmalıdır. Eğer bulunabilir ise çocukların oynadıkları plastik bir top bacakların arasına alınır. Top yerine iç içe satılmış birkaç havlu ya da kıyafet de kullanılabilir. Bacakların arasına alınan cisim, kuvvetli bir şekilde iki bacak arasında sıkıştırılır. Sıkıştırma şiddeti ne kadar fazla olursa bacak eritme miktarı da o kadar fazla olacaktır. Bu hareketi günde 15 tekrar üzerinden 3 set yapmak 2 - 3 ay içerisinde gözle görülür değişimlerin yaşanmasını sağlayacaktır.

Bacak Eritme Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Basen Eritme Egzersizleri

Basen Eritme Egzersizleri

Basen Eriten Bitkiler Nelerdir?

Basen Eriten Bitkiler Nelerdir?

Popüler İçerikler

Basen İnceltme Çayı

Basen İnceltme Çayı

Editörün Seçtiği

İlginizi Çekebilir

Basen Eritme

Basen Eritme

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Basen Aldırma

Basen Aldırma

Basen Bölgesi Nasıl Eritilir?

Basen Bölgesi Nasıl Eritilir?

Basen İnceltme

Basen İnceltme

Basen Diyeti Listesi

Basen Diyeti Listesi

Basen Eriten Aletler Nelerdir?

Basen Eriten Aletler Nelerdir?