Basen Aldırma
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Basen Aldırma

Basen Aldırma, ülkemizdeki bayanların çoğunluğunun büyük sorun haline gelen büyük ve geniş basenleridir. Aslında bayanların büyük çoğunluğu kalçası olsun ister. Ancak basensiz kalçalar her kadının büyük hayalleri arasındadır. Fakat bazı kadınların yapısı gereği pelvis kemiğinin iriliği veya kadınsı yağlanma gereği en uygun bölge olan basenlerde aşırı derecede büyüme ve irileşmeler meydana gelebilir. Böyle durumlarda kadınların estetik güzelliğini etkilemesinin yanı sıra kıyafet alım ve seçimlerinde büyük zorlanmalara neden olur. Ancak basen aldırma operasyonu ile bu hoş olmayan sorunu ortadan kaldırmak mümkündür.

Bayanların çoğunluğu fazla kilolu olmamasına karşın basen ve kalçalarının iriliğinden ve bu nedenle her ne kadar diyet ve egzersiz yapsa da basen bölgesindeki yağlanmadan kesinlikle kurtulamadıkları da bir gerçektir. Çünkü bu bölgede meydana gelen yağlar egzersiz veya diyetle eritilemez. Bu yağlanmanın tedavisi kesinlikle cerrahi müdahaledir ve çözüm ise Liposuctin ameliyatıdır. Bu ameliyat sadece damar, deri, kas ve sinir dokularına hiçbir zarar vermeden ve yalnızca yağları eriten ve hedefleyen bu işlemin ardından Liposuctin kanülleri sayesinde içeride bulunan yağ boza kıvamında dışarıya alınmaktadır. Ardından bu bölgenin kontrolü hiçbir düzensizliğe meydan vermeden sağlanabilmektedir.

Tek başına basen bölgesindeki yağların ameliyatla alınması genel olarak 1,5 saat kadar devam eder ve hastaların geceyi hastanede geçirmelerini gerektirecek bir operasyon değildir. Ameliyattan sonra bu operasyonun yüzeysel düzensizlik meydana gelmemesi için özel bir korse sistemi ile engellenir. Ameliyattan sonraki ilk 10-15 gün içerisinde hastaların oturmaları tavsiye edilmez. Çalışan kısımların hareket etmemesi ve cilt altı yönlerin temasının devam etmesi Liposuctin operasyonları için oldukça dikkat edilmesi bir mecburiyettir ve iyileşmenin hiçbir soruna maruz kalmadan gerçekleşmesi için kesinlikle dikkat edilecek koşullardandır.

Basen aldırma operasyonu hemen hemen her ameliyatla birlikte kombine edilebilir ve yapılan ameliyattan sonra herhangi bir dayanılmaz sızı ve ağrılar oluşmaz. Ameliyattan sonra normal yaşantınıza yeniden başlamanız yaklaşık olarak 8-10 gün kadar bir süre alır. Ardından basen sorunu olan kişilere istediği kıyafeti seçme olanağı sunan bu operasyon oldukça sevindirici ve keyif verici bir ameliyattır.

Basen Aldırma Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Basen Eriten Aletler Nelerdir?

Basen Eriten Aletler Nelerdir?

Basen Bölgesi Nasıl Eritilir?

Basen Bölgesi Nasıl Eritilir?

Basen Eritme Diyeti Listesi

Basen Eritme Diyeti Listesi

Basen Selülitlerine Çözüm

Basen Selülitlerine Çözüm

Popüler İçerikler

Basen Eriten Diyet

Basen Eriten Diyet

Basen Diyeti Listesi

Basen Diyeti Listesi

Editörün Seçtiği

Basen Eritme

Basen Eritme

İlginizi Çekebilir

Basen İnceltme Çayı

Basen İnceltme Çayı

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Yan Basen Eritme Hareketleri

Yan Basen Eritme Hareketleri

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Basen Özellikleri ve Ölçüleri

Basen Özellikleri ve Ölçüleri

Bisiklet Basen Yapar mı?

Bisiklet Basen Yapar mı?

Basen Büyütme Hareketleri

Basen Büyütme Hareketleri