Basen ve Kalça Daraltma
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Basen ve Kalça Daraltma

Basen ve kalça daraltma, durumu kadınlarda daha fazla problem olan bir durumdur. Bu problemi gidermek için birçok yönetmelere başvursalar da kalçalarını istedikleri konuma getirememektedirler. Kalça büyüklüğü, bölgesel yağlanma sorunudur ve tek başına yapılan diyetleri ile ortadan kalkacak bir sorun değildir. Bu sebeple diyetler uygulanırken zamanda egzersizler yaparak basen ve kalçalarınızı daraltabilirsiniz. Kalça kısmandaki yağların erimesi ve istenilen kalça boyutuna ulaşılabilinmesi için düzenli egzersizler yapmak şarttır. Yapılacak olan egzersizler vücudunuzu formda tutarken, kalça ve basen kısımlarınızda yağ eritme görevini de üstlenecektir.


Basen ve Kalça Daraltma Hareketleri

  • Basen ve kalça eritme hareketleri arasında ilk olarak yapılması gereken günlük egzersiz programını düzenli olarak yürütmektir. Günlük düzenli olarak yürümenin yapılması son derece önemlidir. Düzenli olarak yürüyüş yapmanın etkisini kısa sürede fark edeceksiniz.
  • Başka bir basen ve kalça eritme egzersizi ise bisiklet egzersizleridir. Bisiklet egzersizleri kalça kısımlarında istenilen bölgeyi eritmede oldukça etkilidir.
  • Jimnastik hareketleri de basen ve kalça eritme konusunda oldukça önemli bir yere sahiptir. Çember çevirmek, kalçanızın büyük oranda işlevsel hale sokar.
  • Basen ve kalçalarınızda fazla olan yağların yakımı için diğer önemli bir yöntem ise ağırlık egzersizleri yapmaktır. Ağırlık kaldırarak yapacağınız bacak hareketleri hızlı kalori yakmanızı sağlar böylece yağlanmayı engelleyerek fazla yağlarınızı da yakmaktadır.
  • Başka bir basen ve kalça eritme egzersizi ise şu şekildedir; elinizi başınızın altına alacak şekilde yan yatarak, üst kısımda kalan bacağınızı bükmeden yukarı kaldırın ve sonra yavaş bir şekilde indir. Bu hareketi 10 kez deneyin. Daha sonra diğer tarafınıza yatıp diğer bacağınızla aynı egzersizi yapın.
  • Emekleme pozisyonunda bacağınızın dizinizin üstünde yerde duruyorken diğer bacağınızı dik konumda yukarı aşağı kaldırıp yavaşça indirin. Bu hareketi 10 defa tekrarlayın.
  • Etkili bir basen ve Kalça hareketi ise ayakta yapılmaktadır. Bacaklarınızı bir metre kadar açtıktan sonra bir bacağınızı adım atıyormuş gibi öne çıkartın. Ellerinizi belinize sabitledikten sonra arkada kalan bacağınızı 90 derece olacak şekilde bükün ve dizinizi yere değdirmeyecek şekilde bükülün sonra doğrulun. Kalça ve bacaklarınızı sıkılaştıran bu hareket kalori yakmanızda da etkilidir.
  • Squat ile de kalçalarınızı eritebilirsiniz. Squat, ayakta yapılan bir kalça egzersizidir. Ayaklar omuz hizasında açılır ve sandalyeye oturuyormuş gibi çömelinir ve bu esnada eller yukarı kaldırılır.
  • Emekleme pozisyonunda iken bir bacağın yukarı kaldırılması ile yapılan egzersiz de basenlerinizi ve kalçanızı daraltmak için etkili bir egzersizdir.
  • Son olarak basen ve kalça daraltma egzersizi ise ayaktayken bir bacak öne atılırken diğer bacağın arkaya doğru gerdirilmesidir. Dikkat edilmesi gereken öne atılan bacağın 90 derecelik dik bir açıyla durmasıdır. Vücut arkaya doğru esnemelidir. Bu pozisyonu aldıktan sonra 20 saniye bekleyiniz ve diğer tarafa geçiniz.

Baseninizi ve kalçanızı daraltmak istiyorsanız bu karışım bir mucize


2 fincan yulaf ezmesi, 2 fincan kırılmış fındık, 1 fincan buğday, 1 fincan çekirdeksiz kuru üzüm, 1 fincan Ayçiçeği tohumu, 1 fincan badem, 1 fincan ince kıyılmış kuru kayısı.

Hepsini karıştırın ve blenderden geçirin. Bir bardak soğuk diyet süte bir tatlı kaşığı ilave ederek her gün yiyin. Altı hafta uygulamanız durumunda basen ve kalçalarınızın daraldığını göreceksiniz.

Basen ve Kalça Daraltma Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Basen Eriten Aletler Nelerdir?

Basen Eriten Aletler Nelerdir?

Basen İnceltme Çayı

Basen İnceltme Çayı

Popüler İçerikler

Basen Eritme Egzersizleri

Basen Eritme Egzersizleri

Basen Eritme

Basen Eritme

Editörün Seçtiği

Basen Eriten Diyet

Basen Eriten Diyet

Basen İnceltme

Basen İnceltme

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Bisiklet Basen Yapar mı?

Bisiklet Basen Yapar mı?

Basen Eritme Diyeti Listesi

Basen Eritme Diyeti Listesi

Basen ve Kalça Daraltma

Basen ve Kalça Daraltma

Basen Diyeti Listesi

Basen Diyeti Listesi

Basen Selülitlerine Çözüm

Basen Selülitlerine Çözüm