Basen Estetiği Nasıl Yapılır? ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Basen Estetiği Nasıl Yapılır? ve Faydaları Nelerdir?

Basen Estetiği, Basen estetiği genelde birçok kadının yakından ilgilendiği bir konudur. Özellikle yaz aylarında basen problemi kadınların korkulu rüyası haline gelebilmektedir. Selülit de denilen basen bölgesindeki yağlanmaların kadınları ne denli rahatsız ettiği herkes tarafından bilinmektedir.

Birçok bayan bu bölgelerinden kurtulabilmek için diyet ve spor yaparlar. Ama sıklıkla duyulan şikâyet ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın bu sorundan kurtulamadıklarıdır. Gerçekten bu sorundan diyet veya sporla kurtulmak imkânsızdır. Bu sorunun kesin çözümü cerrahi müdahaledir. Bunun içinde liposuction operasyonu uygulanmalıdır. Liposuction temelde vücutta şekil bozukluğuna yol açan yağ birikintilerinin ince kanüller yardımıyla ve dokuya zarar vermeden vücuttan alınması ve vücut estetiğinin sağlanmasıdır. Teknolojideki gelişmelere paralel olarak liposuction operasyonu dahaaz travmetik ve son derece güvenli bir hal almıştır. Bu operasyonda önemli olan bir unsurda operasyonu yapan kişinin sanatsal görüşü ve estetik anlayışıdır. Operasyonu yapan kişi kanülleri kullanırken vücut dokusuna yeniden şekil vermektedir.

Basen estetiğinde kullanılan bir başka seçenek ise ultraviyole ışınlarının kullanımıdır. Bu uygulamadaki temel prensip kalıp halindeki yağların parçalanmasını sağlamaktır. Bu amaçla birkaç seansta deri altına ultraviyole ışınları yollanır. Bu ışınlar sayesindeki yağlar parçalanarak daha küçük parçaçıklar haline gelirler. Bu parçaçıcklar da düzenli beslenme ve egzersizlerle kolayca yakılabilir. Veya daha hızlı sonuç elde etmek isteyenler ultraviyole uygulamasından sonra kalan yağ partiküllerini iğne yöntemiyle çektirebilirler.

Bu estetik müdahalelerin sonunda ise deforme olmuş cildin daha güzel bir görünüme sahip olabilmesi için botoks uygulaması yapılabilmektedir. Bu sayede daha gergin ve pürüzsüz bir görünüm elde edilmektedir.

Basen Estetiği Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Basen ve Kalça Daraltma

Basen ve Kalça Daraltma

Editörün Seçtiği

Basen Eriten Diyet

Basen Eriten Diyet

İlginizi Çekebilir

Basen İnceltme

Basen İnceltme

Basen Eritme

Basen Eritme

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Bacak Eritme Hareketleri ve Teknikleri

Bacak Eritme Hareketleri ve Teknikleri

Basen Bölgesi Nasıl Eritilir?

Basen Bölgesi Nasıl Eritilir?

Basen Büyütme Hareketleri

Basen Büyütme Hareketleri

Basen Selülitlerine Çözüm

Basen Selülitlerine Çözüm

Basen Aldırma

Basen Aldırma