Bel İnceltme Bel Nasıl İnceltilir
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Bel İnceltme Bel Nasıl İnceltilir

Bel inceltme, farklı yöntemler uygulanarak gerçekleştirilebilir. Bel ölçülerini ideal ölçülere getirmek aslında zor değildir. Ancak çaba sarf etmek ve bu konuda sabırlık olmak gerekecektir. Tüketilen gıdalardan dolayı vücuda alınan yağlar daha çok bel bölgesinde depolanır, bu nedenle belde kalınlaşma gerçekleşir. Beli incelterek orantılı bir vücuda sahip olmak için uygulanacak pek çok yöntem vardır.


Bel İnceltme Yöntemleri Nelerdir?


Masaj Yapın: Masaj kremlerinden yararlanılarak, bel bölgesine uygulanan masajlar belde incelme sağlayacaktır. Ayrıca masaj aletleri ile vücutta fazlalıkların oluştuğu alanlara, özellikle bel bölgesine masaj yapmak yine bel incelmesi için yararlı olacaktır. Masaj kan dolaşımını hızlandırarak hücrelerin aktifleşmesini sağlar. Ayrıca masaj sindirim sistemini harekete geçirir ve kabızlığı engeller.

Egzersiz Yapın: Bel inceltme yöntemlerinden bir diğeri egzersiz hareketlerdir. Özellikle sabahları uyanır uyanmaz, aç karnına uygulanan mekik ve esneme hareketleri bel bölgesinde incelme sağlayacaktır. Evde basit uygulamalar ile bel çevirme hareketlerini fazla efor kaybetmeden ve sıkılmadan yapmak mümkündür. Bu basit hareketler düzenli bir şekilde uygulanırsa bel bölgesinde gözle fark edilebilir incelme gerçekleşecektir.

Az Yemek Yemeye Gayret Edin: Öğün sayısını arttırarak sık aralıklar ile az yemek yemeye gayret edin. Ayrıca yemeklerinizi büyük porsiyonlar yerine küçük porsiyonlarda yemeye özen gösterin. Porsiyonlarınızı ne kadar küçük tutarsanız mideniz daha rahat çalışacak, mide büyüme problemi yaşamayacak, bu sayede açlık hissi oluşmayacaktır. Kilolu insanların en önemli sorunu mide genişliğidir.

Plates Yapmaya Özen Gösterin: Bel inceltmek için ve en güzel sonucu alabilmek için plates en ideal sporlardan bir tanesidir. Plates, vücudu çok çabuk şekle sokan ve bilinçli bir şekilde yapıldığı takdirde belde inceltme sağlayan bir spordur. Plates televizyon programlarından ve internet ortamından kolaylıkla takip edilerek evde uygulanabilir.

Ev İşi Yapın: Ev işi kadınların günlük olarak yaptığı aktivitelerdendir. Özellikle vileda ile ev silerken vileda sapını kullanarak bel bölgenizi rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. Bu hareketi yaparken fazlaca kalori harcanabilir. Ancak sürekli evde bulunmak fazlaca abur cubur gıdalara yönelmeye neden olmakta ve harcanan kaloriden fazlası alınabilmektedir. Evde her açlık hissettiğiniz de abur cubur atıştırmalıklar yerine bir adet mevsim meyvesi yiyerek açlığınızı bastırılabilir ve bel bölgesinde rahatlıkla incelme sağlayabilirsiniz.

Bel İnceltme Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Basen Eriten Bitkiler Nelerdir?

Basen Eriten Bitkiler Nelerdir?

Basen Eritme Diyeti Listesi

Basen Eritme Diyeti Listesi

Popüler İçerikler

Basen İnceltme

Basen İnceltme

Editörün Seçtiği

İlginizi Çekebilir

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Bacak İnceltme Teknikleri Nedir?

Bacak İnceltme Teknikleri Nedir?

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Kondisyon Bisikleti Basen Yapar mı?

Kondisyon Bisikleti Basen Yapar mı?

Yan Basen Eritme Hareketleri

Yan Basen Eritme Hareketleri

Basen ve Kalça Daraltma

Basen ve Kalça Daraltma