Basen Eritme Hareketleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Basen Eritme Hareketleri

Basen eritme hareketlerinin en önemli kuralı aslın da beslenmeden geçmektedir. Yaptığınız hareketlerle destekleyerek kalça bölgesindeki yani baseninizdeki yağları eritecektir. Birçok kadın başta olmak üzere erkeklerinde kalça bölgesindeki yağlardan şikâyet ettiğini biliyoruz. Bunları spor salonlarına yüklü miktar da para ödemeden yapabileceğiniz basit hareketler ile basenlerinizden kurtulabileceksiniz. Diyetsiz spor, sporsuz da diyet olmaz.

Basen eritme hareketleri olarak birçok çeşit vardır. Bunlardan bazılarını sizlerle paylaşıyorum. Öncelikle üzerinize rahat aktif olabileceğiniz kıyafetler giyiniz. Daha sonra ise bir sandalye alıp karşısına geçin. Yere sırt üstü yatarak ayaklarınızı sandalyenin üstüne koyunuz. Basen eritme hareketlerini yaparken dengenizi sağlamak için ise kollarınızı açın ve yanınıza doğru uzatarak destek alın. Daha sonra ise sol ayağınızı yere dik gelecek bir biçim de kaldırın. Onunla beraber kalça kaslarınızı sıkarak onu da kaldırın. Bu şekilde 5 saniye bekleyin ve kalçanızı rahat bırakarak yere indirin. Ancak bunu yaparken sol ayağınız havada kalacaktır. Sürekli ayakta kalan sol ayakla beraber bu kalça hareketini 20 ya da 25 defa tekrar edin. Daha sonra ise diğer sağ ayağınıza geçerek bu hareketlerin aynısını onda da deneyiniz.

Basen eritme hareketlerinin başka bir egzersiz hareketi ise bir sandalye alarak o sandalyenin karşısına geçin. Daha sonra ise elleriniz ile belinizi sıkıca kavrayın yani tutun. Sağ ayağınızı uzatarak diz hizasına getirin. Bununla beraber sol ayağınızı da geriye doğru uzatın. Bu esna da ise vücudunuzu dik tutmaya özen gösterin. Sol ayağınızı 10 ila 15 kez arasında arka tarafa götürerek germe hareketini yapın. Her yapışınız da ayağınız parmak uçların da durması gerekmektedir. Daha sonra ise diğer ayağınızla da aynı şekli tekrarlayınız.

Basen eritme hareketlerine bir başka hareket ile devam ediyoruz. Sandalyenin arkasına geçerek çapraz eğime yatın ve elleriniz ile sandalyeden tutunun. Ayaklarınızı ise uzatarak parmak uçların da durun. Bu esna da ise belinizi düz tutmaya özen gösterin ve daha sonra ise sağ ayağınızı yan biçimde kıvırarak sol dizinize kadar kaldırın. Bu hareketi yaparken ise parmak uçlarınız da durmayı sakın unutmayın ve bu hareketi 10 ya da 15 defa yaptıktan sonra diğer ayağınıza geçerek aynı işlemi uygulayın.

Biraz dinlendikten sonra basen eritme hareketlerine devam edeceksiniz. Bu sefer ise sandalye ‘ye arkanızı döneceksiniz. Yere doğru çökerken sağ ayağınızı arkaya doğru sandalyenin üzerine koyun ancak ayağınızı uzatarak olması gerekir ve parmaklar sandalye üstünde olmalı. Sol ayağınızı da diz hizasın da açarak uzatın. Bu pozisyon da 5 saniye kadar kalın sonra ise doğrulun tekrar 20 kez bu hareketi yapın. Daha sonra ise ayak değiştirerek tekrar bu hareketi yapmakta fayda vardır.

Basen eritme hareketlerini uygulayarak yağlarınızı eritme şansını yakalayabilirsiniz.

Basen Eritme Hareketleri Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Basen Diyeti Listesi

Basen Diyeti Listesi

Basen Eritme Diyeti Listesi

Basen Eritme Diyeti Listesi

Popüler İçerikler

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Editörün Seçtiği

Basen Eriten Diyet

Basen Eriten Diyet

Basen İnceltme

Basen İnceltme

İlginizi Çekebilir

Basen Aldırma

Basen Aldırma

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Basen Eritme

Basen Eritme

Bacak Eritme Hareketleri ve Teknikleri

Bacak Eritme Hareketleri ve Teknikleri

Basen Eritmek İçin Yapılacaklar

Basen Eritmek İçin Yapılacaklar

Basen İnceltme Çayı

Basen İnceltme Çayı

Yan Basen Eritme Hareketleri

Yan Basen Eritme Hareketleri