Basen Bölgesi Nasıl Eritilir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Basen Bölgesi Nasıl Eritilir?

Basen bölgesi nasıl eritilir, Türk kadınları yapı gereği basen kısımları fazladır ve az biraz kilo aldıkları zaman hemen basen kısmına alırlar. Bu yüzden Türk bayanları kendilerine yakışan kıyafeti satın alarak giymekte zorlanırlar. Böylesi bir durumda, sadece yapacağınız egzersiz hareketleri ile, basen kısmınızı eritmeniz mümkün olacaktır. Sizler de evinizde kolaylıkla yapacağınız ve çok rahat bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak olan, aynı zamanda da basenlerinizi eriterek sıkılaşmasını sağlayacak olan ve selülit sorununu ortadan kaldıracak olan hareketleri yaparak, çok güzel bir vücudunuzun olmasını sağlayabilirsiniz.


Tek Bacağınızla Uzanma Hareketi


İlk önce içerisinde rahat bir şekilde hareket edeceğiniz kıyafetler giyinmenizi öneririz. Gelelim hareketimize. İlk önce dik duruş şeklinde durmanız gerekmektedir, sağ kolunuzu aşağıya doğru uzatarak, sanki bir şey alıyormuş gibi yapın, asla belinizi kırmadan ve eğmeden öne doğru eğilmeye çalışın. Belinizi 90 derece eğmeniz gerekmektedir. Ardından sağ bacağınızı arkaya doğru uzatarak, havaya kaldırmaya çalışın. Bu hareketi yaparken unutmamanız gereken tek konu, sadece belinizin bükülmesi gerekmektedir. Ardından aynı şekilde diğer ayağınızı ve diğer kolunuzu kaldırın. Bu hareketi her sabah 10 defa sağ, 10 defa sol olarak tekrarların.


Kalçayı Yukarı Kaldırma Hareketi


İki ayağınızı da 50 santim kadar yüksek bir yere doğru uzatınız. İki kolunuzu yana doğru açarak, kalça kısmından güç alarak havaya doğru kendinizi kaldırınız. Bu hareketi yaparken dikkat etmeniz gereken tek nokta, boynunuz yerde olacak ve kollarınız iki yana doğru açık olacaktır. Kalça kısmınızdan güç alarak kendinizi havaya doğru kaldırıp birkaç saniye bekledikten sonra indirin. Bu hareketi her sabah 20 defa yapmanız gerekmektedir.


Merdiven Çıkma Hareketi


bu hareketi yapabilmek için yerden yaklaşık olarak 25 santim ya da 30 santim yüksekliğinde ve sizi taşıyacak herhangi bir şey ayarlayabilirsiniz. Elinize yarım kiloluk su şişelerini alırsanız, daha iyi olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken tek konu, basamak çıkar gibi yaparken, gücünüzü sadece basenlerden almanız gerekmektedir. Böylece basenleriniz daha çabuk eriyecek ve şekle girecektir.


Oturma Hareketi

Bu hareketi yaparken en kolay, basen eritme hareketi olduğunu bilmeniz gerekmektedir ve asla herhangi bir alet kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Bacaklarınızı omuz hizasında açın. İki elinizi de öne doğru uzatarak, yere doğru çömelin. Fakat bu hareketi yaparken, asla belinizi bükmeyin. Yere doğru çömelip, tekrar ayağa kalkın. Bu hareketi günde 30 defa yapın.

Sizler de basenlerinizden şikâyet ediyorsanız o zaman yukarıda verilen hareketleri yaparak, çok kısa bir süre içerisinde Basen Bölgesi Nasıl Eritilir? Sorusuna yanıt bulmuş olacaksınız.

Basen Bölgesi Nasıl Eritilir Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Basen Eritme Diyeti Listesi

Basen Eritme Diyeti Listesi

Basen Diyeti Listesi

Basen Diyeti Listesi

Basen Bölgesi Nasıl Eritilir?

Basen Bölgesi Nasıl Eritilir?

Yan Basen Eritme Hareketleri

Yan Basen Eritme Hareketleri

Popüler İçerikler

Editörün Seçtiği

Basen Eritme

Basen Eritme

İlginizi Çekebilir

Basen Aldırma

Basen Aldırma

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Basen İnceltme

Basen İnceltme

Basen Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Basen Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Bel İnceltme Bel Nasıl İnceltilir

Bel İnceltme Bel Nasıl İnceltilir

Basen Eritme Hareketleri

Basen Eritme Hareketleri

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama