Yan Basen Eritme Hareketleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Yan Basen Eritme Hareketleri

Yan basen eritme hareketleri hem basenleri eritmek için hem de basenleri sıkılaştırmak için oldukça önemli hareketlerdir. Basenlerde bulunan fazla yağlardan kurtulmak için ve aynı zamanda basenlerin sıkılaşmasını sağlayarak daha düzgün bir görünüme sahip olmak için bazı harekelerin yapılması gerekmektedir. Yan basen eritme hareketlerinin başında düzenli olarak yapılan yürüyüşler vardır. Gün içinde normal tempoda yapılan yürüyüşler basenleri sıkılaştırmak ve basenlerdeki yağlardan kurtulmak için oldukça yararlı olacaktır. Yine bisiklet egzersizleri de istenilen bölgeye etki edecek egzersizler olarak yer almaktadır. Yürüme egzersizleri ve bisiklet egzersizleri dışında jimnastik hareketleri basenlerde bulunan fazla yağların yakılmasına yardımcı olmak ile aynı zamanda basenlerin sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. Bunlar dışında ağırlık egzersizlerinin yapılması da basenlerde bulunan fazla yağların yakılmasına yardımcı olmaktadır. Ağırlık ile yapılan bacak hareketleri fazla kalori yakımına neden olmakta ve daha fit bir vücuda sahip olunmasına yardımcı olmaktadır.

Yan basen eritme hareketlerinin bazıları yine şu şekilde de sıralanabilir. Eller başın altında olacak şekilde sol tarafın üzerine yan yatılmalı ve üst tarafta kalan sağ bacak bükülmeden aşağı ve yukarı doğru yavaş bir şekilde kaldırıp indirilmelidir. Bu hareket sağ bacak ile yapılarak 3 set halinde 10 kez tekrarlanmalıdır. Daha sonra sağ tarafa yan yatılarak sol bacak yukarıda kalacak şekilde bacak bükülmeden aşağı ve yukarı yavaşça kaldırılıp indirilmelidir. Bu harekette sol bacak ile 3 set 10 kez tekrarlanmalıdır. Her hafta bu hareket düzenli bir şekilde tekrarlanmalı ve her hafta set sayısı ve tekrar sayısı arttırılmalıdır. Yapılan bu hareketler ile düzenli nefes alımı da oldukça önemlidir.

Yine yan basen eritme hareketlerinden bir diğeri ise emekleme pozisyonudur. Emekleme pozisyonunda yapılacak olan hareket bir bacak dizin üzerinde yerde iken yerde olmayan diğer bacak ise dik bir konumda yukarı doğru kaldırılıp indirilmelidir. Eller iki yanda baş arasında olacak şekilde konulmalı ve ilk önce sol bacak yukarı aşağı yavaş hareketler ile yapılmalı daha sonra ise sağ bacak aynı pozisyona getirilerek yavaş hareketlerle yapılmalıdır. Yan basen eritme hareketleri 3 set 10 kez tekrar yapılarak devam edilmeli ve her hafta düzenli bir şekilde yapılarak set ve tekrarlar arttırılarak devam edilmelidir. Bu hareketler yapılırken düzenli olarak nefes alınmalıdır.

Yan basen eritme hareketi olarak yine emekler şekilde bir pozisyon alınarak sırt ve omuzlar yere daha yakın olmalıdır. Bu kez sağ bacak yerde iken sol bacak 90 derece bükülü bir şekilde aşağı ve yukarı indirilerek hareket edilmelidir. Aynı hareket sol bacak yerde iken sağ bacak 90 derece bükülü şekilde yukarı ve aşağı indirilerek hareket edilmelidir. Bu harekette her bacak için 3 set ve 10 kez tekrar edilerek yapılmalıdır. Set aralarında 1 dakika aralar verilmesi gerekmektedir. Her hafta düzenli olarak yapılması gereken bu harekette setler ve tekrarlar arttırılarak devam edilmelidir. Bu hareketi yaparken düzenli bir şekilde nefes alımı oldukça önemlidir.

Yan basen eritme hareketlerinden bir diğeri ise bacaklar yaklaşık olarak 1 metre kadar açık olacak şekilde ayakta dik durulmalıdır. Bir bacak adım atar bir şekilde öne atılmalı ve öne çıkarılmalıdır. Eller belde sabitlenmelidir. Arkada kalan bacak 90 derece oluşturacak şekilde bükülerek diz yere dokundurulmadan bükülür ve tekrar eski pozisyona dönülür. Aynı hareket diğer bacak için yapılır. Bu hareket set sayısı ve tekrar sayısı arttırılmadan yapılabilir. Yine yapılan bu hareket bacakları ve kalçaları sıkılaştırmak için oldukça yararlı bir harekettir.

Yan Basen Eritme Hareketleri Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Basen Eritme

Basen Eritme

Basen İnceltme

Basen İnceltme

Bisiklet Basen Yapar mı?

Bisiklet Basen Yapar mı?

Popüler İçerikler

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Basen Diyeti Listesi

Basen Diyeti Listesi

Basen Eritme Hareketleri

Basen Eritme Hareketleri

Basen Eritmek İçin Yapılacaklar

Basen Eritmek İçin Yapılacaklar

Basen ve Kalça Daraltma

Basen ve Kalça Daraltma

Basen İnceltme Çayı

Basen İnceltme Çayı